Maša Burja in Igor Knez zmagovalca 3. Mix Opna 2020

Kamnik, 20.9.2020 – Včerajšnji dan je bil kot nalašč za igranje tenisa, bilo je toplo in brez vetra, zato so udeleženci 3. Mix open turnirja dvojic uživali, kot že dolgo ne. Turnirja se je udeležilo 20 igralcev, 10 moških in 10 žensk, ki so se v treh krogih rednega dela turnirja borili za čim boljše rezultate. Vsaka osvojena igra (gem) je prinašala eno točko, več točk pa je pomenilo večjo možnost uvrstitve v polfinalne boje in s tem možnost osvojitve enega od pokalov. Nekateri igralci so odlično začeli, v nadaljevanju rednega dela pa jih je žreb pustil na cedilu – za vsako od treh kol je vsak igralec namreč dobil drugega soigralca (in seveda drugega nasprotnika), tako da se je kvaliteta posameznika hitro »izničila«, če je bil soigralec malo slabši. Med velikimi poraženci, ki so možnost uvrstitve v polfinale izgubili dobesedno v zadnjem trenutku, naj omenimo Aljošo Korošca, lanskega zmagovalca, ki je prvi dvoboj dobil celo z maksimalnim številom iger, v naslednjih dveh kolih pa je osvojil samo še tri igre in ostal brez možnosti za ubranitev prvega mesta. Dobesedno v zadnjem trenutku pa si je mesto v polfinalu izboril Brane Urankar, ki je bil pred zadnjim dvobojem v izgubljenem položaju, kar se tiče uvrstitve v nadaljnje tekmovanje, a je s soigralko Mašo Burjo presenetljivo gladko premagal par Rifel/Skvarča. Maša Burja, najmlajša tekmovalka na tekmovanju, je bila nasploh najprijetnejše presenečenje turnirja, blestela je že v rednem delu, v katerem je osvojila največ točk od vseh igralcev, in sicer 16 od možnih 21 točk. Tudi v polfinalu in finalu je nadaljevala z odlično igro, imela pa je tudi srečo pri žrebu, saj ji je ta za soigralca namenil Igorja Kneza. Igor je pred leti bil eden od boljših slovenskih igralcev tenisa, zato se je v duhu fair-playa odločil, da bo na turnirju igral samo slajs, tako forhend kot tudi bekend, s tem pa so nasprotniki imeli realne možnosti, da dokaj enakovredno igrajo proti njemu. Kljub temu sta bila z Mašo premočna za vse nasprotnike, v finalu tudi za Braneta Urankarja in Katjo Knez,  in sta na koncu zasluženo visoko v zrak dvignila pokal za prvo mesto. Tretje mesto sta osvojila Dare Kotnik in Vida Burja, po pravi drami sta s 4/3 premagala Patricka Popita in Janjo Skvarčo.